1 час и 30 минути

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 207 | Димензии: / | Корица: мека

Берт Стајн повторно ги разбива конвенционалните методи на раскажување! Роман пишуван како сценарио или сцена рио пишувано како роман? Ова е второ дело на Берт Стајн, и на некој начин про должение, или паралелен универзум на тој прикажан во пр виот роман, „3 минути и 53 секунди.“ Протагонистот влегува во „филм,“ а филмот ја следи него вата приказна.  Овој анти­херој на пат да стане човек од крв и месо во потрага по самоосознавањето се сретнува со некои од клучните приказни од светот на филмот, анимацијата и ви зу елната уметност и ги филтрира низ сопственото искуство во една калеидоскопска слика која што ни ја прикажува на на чин на којшто само Берт Стајн знае. Животот е еден нискобуџетен филм!

Цена: 250 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product 1 час и 30 минути

Категорија:
ИСБН: 978­-608-­4625-­66-­7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “1 час и 30 минути”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in