100 мои рецепти

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: 100 мои рецепти | Бр. на страни: 224 | Димензии: 17x24 cm | Корица: /

Moirecepti.mk е веб-страница наменета за сите љубители на готвењето, простор на кој секојдневно се разменуваат рецепти, совети, искуства и знаења од кујната. На страницата можат да се најдат над 10.000 оригинални рецепти и над 600 видеорецепти што може да ги погледне секој посетител.

Една од нашите најистакнати членки, госпоѓата Лилјана Илиева, прва ни прати 600 свои проверени и вкусни рецепти. Заради нивно трајно зачувување, одлучивме да подготвиме книга со 100 нејзини одбрани деликатеси. Ќе ги најдете поделени во 5 категории: Теста, Предјадења, Главни јадења, Десерти и Зимници. Во нивното подготвување таа најчесто користи секојдневни состојки, кои успешно ги комбинира за да се добие извонреден вкус.

Се надеваме дека ќе уживате во сѐ што ќе подготвите!

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product 100 мои рецепти

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-399-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “100 мои рецепти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in