13 работи што психички силните луѓе не ги прават

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: 13 things mentally strong people don't do | Бр. на страни: 266 | Димензии: 21 | Корица: мека

Кои модели на размислување и однесување ни помагаат достоинствено да се соочиме со искушенијата и да ги надминеме? Ејми Морин си го поставува ова прашање не само како психотерапевт туку и како личност која претрпела неколку тешки загуби. Додека се соочува со уште една лична трагедија, размислува за природата на психичката моќ и ги набројува тринаесетте работи што нè спречуваат да ја развиеме.

Во оваа книга, авторката ги опишува лошите навики што нè спречуваат да го постигнеме својот целосен потенцијал и ни предлага начини за развивање на психичката сила насочени кон контрола на мислите, емоциите и однесувањето. Благодарение на проверените совети и интересните приказни на нејзините пациенти, ќе можете да стекнете навики на психички силни луѓе. Повеќе нема да се сожалувате, премногу да се навраќате кон минатото, да се плашите од промени или неуспех, или да се трудите да им угодувате на другите. Со новооткриената самодоверба и одлучност, ќе го пронајдете својот пат до среќата и успехот.

Цена: 450 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product 13 работи што психички силните луѓе не ги прават

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-199-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “13 работи што психички силните луѓе не ги прават”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in