16 Бугарски поети – избор од современата бугарска поезија

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: 16 Бугарски поети - избор од современата бугарска поезија | Бр. на страни: 151 | Димензии: 21cm | Корица: мека

Избор од современата бугарска поезија:   Аксинија Михајлова Александар Шурбанов Ана Христова Ани Илков Белослава Димитрова Владимир Левчев Златна Костова Иван Христов Јана Букова Лора Динкова Марија Донева Поли Муканова Роман Кисјов Румен Леонидов Стефан Иванов Цветанка Еленкова Во препев на: Славе Ѓорѓо Димоски, Зоран Јакимоски и Игор Исаковски
Рангирано 5 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product 16 Бугарски поети – избор од современата бугарска поезија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4641-68-1

Questions and Answers

You are not logged in