20 неверојатни момчиња кои го променија светот

Автор: //
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: 20 неверојатни момчиња кои го променија светот | Бр. на страни: / | Димензии: 23,5 х 26,5 | Корица: /

Неверојатни приказни за 20 уште поневеројатни момчиња кои го променија светот. Приказни за личности со големи сништа, огромен талент и неверојатна упорност кои станале големи мажи. Концептот е поделен на: големи водачи, спортисти, пронаоѓачи, сликари, филмски уметници, писатели, икони, музичари истражувачи. Откријте кои се тие имиња, прочитајте за нивните животи, со какви тешкотии се соочувале на почетокот, но и за тоа колкава била нивната љубопитност и амбиција да го постигнат тоа по што ги памти цел свет.

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product 20 неверојатни момчиња кои го променија светот

Категорија:
ИСБН: 7500911

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “20 неверојатни момчиња кои го променија светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in