22 непроменливи закони на маркетингот

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The 22 immutable laws of marketing | Бр. на страни: 120 | Димензии: 21 | Корица: мека

Зошто милијарди долари залудно се трошат на маркетинг програми, кои без разлика колку се вешти, сјајни или колкав е буџетот, не функционираат?

Ова се 22 непроменливи закони на маркетингот, прекршете ги на сопствен ризик:
1. Законот на Лидерство
2. Закон на Категорија
3. Законот на Разум
4. Законот на Перцепција
5. Законот на Фокус
6. Законот на Ексклузивност
7. Законот на Скалила
8. Законот на Дуалитет
9. Законот на Спротивност
10. Законот на Делба
11. Законот на Перспектива
12. Законот на Проширување на асортиманот
13. Законот на Жртвување
14. Законот на Атрибути
15. Законот на Непристрасност
16. Законот на Своевидност
17. Законот на Непредвидливост
18. Законот на Успех
19. Законот на Неуспех
20. Законот на Рекламирањето
21. Законот на Забрзување
22. Законот на Изворот на средства

Цена: 449 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product 22 непроменливи закони на маркетингот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4993-18-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “22 непроменливи закони на маркетингот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in