30 најдобри фудбалери на сите времиња

Автор: //
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: 30 најдобри фудбалери на сите времиња | Бр. на страни: 100 | Димензии: 23,5 х 26,5 см | Корица: /

Ова се фудбалските шампиони кои поседуваат сѐ: дриблинг, креативна визија, сила, брзина... Но над сѐ, сите тие поседуваат непоколеблив дух. Од Лионел Меси до Кристијано Роналдо, од Џиџи Буфон до Пеле и многу, многу други... Ова се профилите на 30 играчи од светска класа кои ја променија историјата на фудбалот. Важни факти и анегдоти низ кои се раскажани нивните возбудливи и восхитувачки приказни за личните тешкотии и надежта, за неверојатни богатства и великодушноста, за посветеноста и решителноста, но пред сѐ, за желбата за победа.

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product 30 најдобри фудбалери на сите времиња

Категорија:
ИСБН: 7500983

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “30 најдобри фудбалери на сите времиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in