33 Стратегии за војување

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: 33 Strategies of War | Бр. на страни: 220 | Димензии: 12x19 | Корица: тврда

Разгранети светски цивилизации; синтеза на политичките, философските и религиските текстови и илјадници години на насилни судири. Концизни 33 Стратегии за војување е исцрпен водич за суптилна социјална игра во секојдневниот живот. Заснован е на мудри, вечни поуки и на многубројни примери од историјата, вклучуваќи ја генијалноста и лудоста на сите: од Александар Македонски до Наполеон, од Шака Зулу до лордот Нелсон, од Ханибал до Маргарет Тачер, но и од водечките индустријалци, самураи и дипломати Како неопходна книга, Концизни 33 Стратегии за војување овозможува полна психолошка муниција која ви е потребна да ги надминете губитничките шаблони и засекогаш да стекнете предност.

Цена: 499 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product 33 Стратегии за војување

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-94-9

Questions and Answers

You are not logged in