3Д текстилни засилувачи во композитни материјали

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: 3-D Textile Reinforcements In Composite Materials | Бр. на страни: 320 | Димензии: 150x234 | Корица: /

Овие засилувачи се добиваат со примена на високи текстилни технологии за производство на претформи од влакна. Опишани се производствените процеси со истакнување на предностите и за идентификување на главните примени. Анализирани се методите за предвидување на механичките својства што треба да се добијат и клучните технички аспекти на тродимензионалните засилувачи. Сето ова му овозможува на читателот да ги истражи главните особини на ламинираните композитни материјали и да ги надмине евентуалните мани што може да се појават.
Антонио Миравете
е професор на Универзитетот во Сарагоса, Шпанија. Член е на Одборот советници на списанијата за композитни структури, применети композитни материјали и механика на композитните материјали и структури.
Негова цел во книгата е фокусирање на текстилните технологии што користат композитни материјали зајакнати со 3Д-текстилни структури. Покрај општите анализи, дадени се и специфичностите од транспортната индустрија и импрегнација со смола.
По читањето на целиот текст може слободно да се каже дека се добива инспирација за уште подлабоки истражувања во насока на текстилните претформи, микромеханичкото и макромеханичкото моделирање, самите производни процеси и карактеризацијата на композитните материјали.
За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на
publishing@arslamina.com.

 

N/A
Рангирано 5 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 1450 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product 3Д текстилни засилувачи во композитни материјали

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-058-4

1 оценка за 3Д текстилни засилувачи во композитни материјали

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in