48 Закони на моќта

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: 48 Laws of Power | Бр. на страни: 212 | Димензии: 12x19 | Корица: тврда
Извадок:

48 Закони на моќта е врвен водич низ современата манипулација. Една од најзабавните и најкорисните книги што некогаш ќе ги купите.Неморална, лукава, немилосрдна и поучна, книгата 48 Закони на моќта е остроумна дестилација на триилјадната историја на моќта, на мудроста на големите мислители како Макијавели, Сун-Цу, и Карл фон Клаузевиц и на вековното наследството на разни државници, воини, заводници и измамници.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 499 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product 48 Закони на моќта

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-29-1

Questions and Answers

You are not logged in