50=100

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: 50 Здраствени совети за првите 100 години од животот | Бр. на страни: 192 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Добро едуцираниот пациент постојано работи на подигнување на своето здравје и разбира дека најголем дел од болестите се одраз на несоодветна исхрана, хигиена, животен стил и пад на имунитетот и знае кога треба да го суплементира организмот со додатоци во исхраната.

Добро едуцираниот пациент е бенефит за сите: го штеди своето време, своето здравје и целиот здравствен систем бидејќи не оди на лекар за секоја настинка, течење нос, дијареја, запек или покачена температура и на тој начин се остава повеќе простор за дијагноза и третман на оние пациенти со посериозни здравствени проблеми.

Цена: 350 ден

96 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product 50=100

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4759-91-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “50=100”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in