50 игри за подигнување на еколошката свест

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: 50 игри за подигнување на еколошката свест | Бр. на страни: 150 | Димензии: B5 | Корица: мека

50 игри за подигнување на еколошката свест : забавни еко игри преку кои се учат и стекнуваат здрави концепти за животната средина Скаини, Карол ; Еванс, Каролин

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product 50 игри за подигнување на еколошката свест

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-608-251-100-9

Questions and Answers

You are not logged in