50-от закон

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: 50th Law | Бр. на страни: 348 | Димензии: 14x21 | Корица: тврда

Во Педесеттиот закон, иконата на хип-хоп и поп културата, 50 Cent, ги здружува силите со Роберт Грин, авторот на бестселерот 48 закони на моќта. Резултатот од нивната соработка е „библија“ за успех во животот и работата, која се заснова на еден единствен принцип: не плаши се од ништо. Книгата вклучува интимни приказни на 50 Cent за неговиот живот на улиците и за патот до славата, како и примери од други луѓе кои ги надминале тешкотиите, следејќи ја Педесеттиот закон. Ова е длабоко инспиративна книга, совршена за современиот деловен човек, како и за било кој заинтересиран за неверојатниот животен пат на 50 Cent

Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 699 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product 50-от закон

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-018-6

Questions and Answers

You are not logged in