60 години ракомет во Македонија – Историја на радости и успеси 1948-1978 и 1978-2008

Publisher: Лекс Легис | Language: Македонски | Year: 2009
Original title: 60 години ракомет во Македонија - Историја на радости и успеси 1948-1978 и 1978-2008 | Num. of pages: 700 | Dimensions: 30 | Cover: мека

Во книгата е опишано се што се одржувало во Македонските ракометни првенства, турнири, сите европски и светски натпревари и олимписки игри, за заслужни спортисти и спортски работници.

Price: 1000 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By КупиКнига

Report an abuse for product 60 години ракомет во Македонија – Историја на радости и успеси 1948-1978 и 1978-2008

Category:
SKU: 978-9989-2977-0-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “60 години ракомет во Македонија – Историја на радости и успеси 1948-1978 и 1978-2008”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in