60 (Шеесет)

Издавач: Александар & Александар | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: 60 (Шеесет) | Бр. на страни: 160 | Димензии: А5 | Корица: /

Книгата се издава по повод шеесет годишнината од појавата на "Проѕирност и повеви" (1956), првата збирка песни на Александар Поповски.
Новава книга е составена од нова поезија, со тоа што во неа се внесени нови редакции на неколку песни кои не се најдоа во тритомниот избор ПОЕЗИЈА издаден во 2012 год.
Еве една кратка песна од оваа збирка.

ТРИСТИШИЕ

Глуво време не чекај
Таа заблуда нека
Остане за други некој

Цена: 160 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Александар & Александар

Report an abuse for product 60 (Шеесет)

Категорија:
ИСБН: 978-9989-49-113-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “60 (Шеесет)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in