7 тајни на успехот

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: 7 tajni uspjeha | Бр. на страни: 135 | Димензии: 18 | Корица: мека

Кенан Црнкиќ е автор на балкански бестселери за успехот и среќата.Неговата прва книга „7 тајни на успехот“, како едноставен и практичен водич до успехот, предизвика своевидна сензација, ги собори сите рекорди на продажба, во рок од само 10 дена од издавањето се искачи на првото место.
Во првата година го доживеа своето неверојатно десетто јубилејно издание, како и превод на повеќе странски јазици.

Книгата со симболичен наслов „Внимавај кој волк го храниш“ е вториот наслов од овој популарен автор. Оваа книга, која зборува за среќата – како да се пронајде, постигне и трајно задржи во нашиот живот, ги надмина сите очекувања и ја освои титулата култна книга и ултимативен балкански бестселер.

Авторот е доктор по економски науки и професор на многубројни универзитети во земјата и во странство. Во теоретска смисла, се образувал на престижни универзитети и бизнис-училишта, а специјалистичките студии успешно ги завршил на познатата школа за бизнис, на Харвард во Соединетите Американски Држави.

Во практична смисла д-р Црнкиќ успешно раководел мултимилионски корпорации и фондации во приватно, но и во државно сопствеништво. Стана препознатлив по својата стручност па извршува голем број функции во управни, советодавни и стручни комисии, а моментно е и потпретседател на Европскиот комитет за претприемаштво. Неговите книги се преведени на повеќе странски јазици, како и на Брајево писмо.

Цена: 480 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product 7 тајни на успехот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-208-736-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “7 тајни на успехот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in