Absentia

Издавач: Дата ПЕСНОПОЈ | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Absentia | Бр. на страни: 68 | Димензии: 21 | Корица: мека

Стихозбирката ABSENTIA на Моника Игевска Ризова, поетското натпреварување со временската машина за синтеза на нејзиниот поетски напор започнува со дваесет и шест песни сместени во два циклуса. Понудата на сликите кои, патем се крајно метафорични и исперсонифицирани, зрачат со смислата, со поетски емотивен набој, со чувства кои како побуда произлегле од далечната потрага низ ѕвезденото небо за враќање на отсутниот лик, за да се зближи ABSENTIA.
Рангирано 5.00 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 220 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Absentia

Категорија:
ИСБН: 978-608-246-215-8

3 оценки за Absentia

 1. Rated 5 out of 5

  Ivana Cimesikj

  Емотивна, естетска и длабока поезија. Искрено препорачувам.

 2. Rated 5 out of 5

  Пинка

  Реткост е да сретнеш личност која со стих ке протре длабоко во тебе… Благодариме Моника за преубавата збирка

 3. Rated 5 out of 5

  Ивана Цимешиќ

  Емотивна, длабока и естетска поезија. Искрено препорачувам!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in