Афогризница

Издавач: Зига Зага Букс | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Афогризница | Бр. на страни: 128 | Димензии: 21*14цм | Корица: мека

Неговите афоризми ја имаат онаа совршеност на едноставното. Нема збор што може да се одземе или пак додаде. Kомпозицијата што ја срочуваше беше идеализирана иронија на сегашноста; карикатурален извор на волшебството во создавањето; длабока смислена површност со исконска длабочина. Сè она што излегуваше во етерот беше копијa на сегашноста,претставена како кратка осуда над нереалното и неправедното. Успеваше со својата едноставност да ја облагороди вистината на постоењето, иако тој знаеше дека вистината е далеку од благородна.

Цена: 300 ден

27 на залиха

Спореди
Продавач Зига Зага Букс

Report an abuse for product Афогризница

Категорија:
ИСБН: 978-608-66249-2-7

Questions and Answers

You are not logged in