Agenda 1 (A2.1) Cahier d’activités

Автор: Bruno Girardeau
Издавач: Hachette Livre | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Agenda 1 (A2.1) Cahier d’activités | Бр. на страни: 64 | Димензии: 207х280 | Корица: /

Agenda 1 (A2.1) Cahier d’activités 

Работна тетратка по француски јазик (втор странски јазик) за I година на средното четиригодишно образование


Работната тетратка е дел од учебничкиот комплет на методата  Agenda 1 (A2.1) чијшто учебник се користи во наставата по француски јазик за I година на средното образование. 


Работната тетратка ја следи истата структурата и методика на учебникот и содржи 6 теми, односно 12 лекции, со вежби и активности посветени на утврдување на јазичните вештини што се обработуваат преку учебникот. 


Исто така во изданието има и специјални страници за проверка на знаењата (тест задачи) кои се од голема корист за учениците во однос на сите тестирања со кои се соочуваат во текот на годината или на крајот од учебната година.  


Цена: 360 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Agenda 1 (A2.1) Cahier d’activités

Категории: ,
ИСБН: 978-201-401-579-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Agenda 1 (A2.1) Cahier d’activités”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in