АЈНШТАЈН: Неговиот живот и универзум

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: EINSTEIN: His life and universe | Бр. на страни: 592 | Димензии: 155/237 | Корица: /

Од авторот на реномираниот бестселер „Бенџамин Френклин“, ова е првата целосна биографија за Алберт Ајнштајн сега кога сите негови трудови се достапни за општата јавност. Како функционирал неговиот мозок? Што е она кое го правело тој да биде гениј? Ајзаксоновата биографија покажува како бунтовната природа на неговата личност била изворот за неговата научна имагинација. Неговата фасцинантна приказна е завет за врската меѓу креативноста и слободата.

Цена: 990 ден

0 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product АЈНШТАЈН: Неговиот живот и универзум

Категории: , , , , , , , , , ,
ИСБН: 978-608-269-005-6

Questions and Answers

You are not logged in