Александра

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Александра | Бр. на страни: 114 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Во драмата„Александра” дејството се случува во времето од крајот на Втората Светска војна, времето на Народната револуција во Македонија, во еден помал град, кој се наоѓал под Бугарска окупација. Тогаш поголем дел од Македонија бил под бугарска окупација , под команда на тогашната Германија. За да се ослободи од оваа власт, тогашното население се организира во Движењето на отпорот, во кое се вклучуваат многу млади со разновидни активности. Изданието е задолжителна лектира за осмо одделение.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Александра

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-174-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Александра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in