Алиса во земјата на чудата

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Alice in wonderland | Бр. на страни: 100 | Димензии: 20 см | Корица: /

Авантурите на „Алиса во Земјата на чудата“ е класична бајка која ја негувале читателите уште од нејзиното прво објавување и, сигурно ќе воодушевува уште многу години што доаѓаат. Приказната започнува додека Алиса мрзеливо го поминува времето покрај една река, кога наеднаш здогледува бел зајак како минува покрај неа, облечен во елече со џебен часовник. Таа го следи зајакот надолу низ зајачката дупка и излегува во светот на фантазија во Земјата на чудата. Следете ја Алиса во нејзината возбудлива авантура преку вашата фантазија.

Цена: 290 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Алиса во земјата на чудата

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4737-94-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Алиса во земјата на чудата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in