Amazing Macedonia

Издавач: Трето уво | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Amazing Macedonia | Бр. на страни: 186 | Димензии: 220х190 | Корица: /

Amazing Macedonia е луксузна монографија која се состои од книга и ДВД, наменета за презентирање на сето она од Македонија, кое може да се вброи под атрибутот Волшебно.
Taa го презентира она “Волшебното“ во Македонија, представено преку хармонијата на природното и културното наследство видено низ призмата на естетиката, експонирајки ги неговите универзални вредности. Разгледувајки го изданието вие имате можност да се движите низ просторот и времето преку кристалните фотографии,а музиката и автентичните звуци од природата се како втакени во неа. Легендите ненаметливо Ви укажуваат каде се наоѓате во просторот и во која епоха престојувате.
“Amazing Macedonia“ има цел да Ви го покаже дел и од она што можеби веќе сте го виделе, а сепак секогаш кога повторно ќе го сретнете, како одново да го откривате и му се воодушевувате.
Почнувајки од играта во оптичката стварност преку пештерите во кањонот Матка, мистиката на Мајката божица, танцот на Менадата, средбите на цивилизациите во Охрид, на Исарот во Марвинци, во  Стоби и Хераклеа, сликарската жетва изразена преку мотивите на фрескоживописите, душата на македонската жена - народните носии и накит, колоритноста на македонското поднебје и контрастите на природната убавина, дива, а сепак питома, е само мал дел од пријатните моменти кои можете да ги почуствувате, доживеете, разгледувајки го новото издание на "Amazing Macedonia".

Цена: 3000 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Трето уво

Report an abuse for product Amazing Macedonia

Категорија:
ИСБН: 978-608-65077-0-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Amazing Macedonia”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in