An Incomplete Manifesto for Growth

Автор: Bruce Mau
Издавач: Приватен принт | Јазик: English | Година: 2019
Оригинален наслов: An Incomplete Manifesto for Growth | Бр. на страни: 48 | Димензии: 18х12см | Корица: тврда

An Incomplete Manifesto for Growth, напишан во 1998, ги изразува главните верувања, стратегии и мотивации на канадскиот дизајнер и предавач, Брус Мау. Тие дефинираат можен пристап кон кој било креативен проект, но исто така можат да се читаат и како насоки за развој на мислата и личен раст, а со тоа, да го променат начинот на кој дизајнерот може да влијае на заедницата. Графички проект на PrivatePrint, уреден од Елена Пазарџиевска Ристовска, која е авторка и на предговорот. Оваа книга е дел од проектот „Како да дизајнираме промена?“ \\ An Incomplete Manifesto for Growth, written in 1998, is an articulation of statements exemplifying Bruce Mau’s beliefs, strategies and motivations. Collectively, they define the approach to every creative project, but they can also be perceived as instructions for development of thought and personal growth, and, with that, they influence the designers’ impact to their community. PrivatePrint graphic design project edited and prefaced by Elena Pazardzievska Ristovska This book is part of the project “How to design a change?”

Цена: 180 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product An Incomplete Manifesto for Growth

Категорија:
ИСБН: 9786084838036

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “An Incomplete Manifesto for Growth”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in