Антон нурка

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Anton taucht ab | Бр. на страни: 106 | Димензии: 190x120 | Корица: мека

Антон е слободоумно момче со оригинални идеи, кое е соживеано во своите видеоигри и открива необични пријатели во реалниот и во виртуелниот свет. Кога еден ден ќе замине на одмор во камп со баба му и дедо му, ја запознава средината на темното, калливо езеро и се соочува со предизвикот да си најде забава различна од дотогаш познатата. Спротивставувајќи се на убедувањата да плива во езерото и да си најде пријатели, Антон сепак ги постигнува овие цели по неочекуван пат – се покажува дека пријателството има многу непознати видови, а патот до надминувањето на стравот е непредвидлив, но со сигурност води низ другарството.

Цена: 300 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Антон нурка

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-44-3

Questions and Answers

You are not logged in