Авантурите на вујко Лео низ романските степи

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Uncle Leo's adventures in the romanian steppes | Бр. на страни: 75 | Димензии: 22 см | Корица: /

Вујко Лео не е обичен вујко, тој е уникатен – авантурист, патник, магионичар, се во едно. Придружи му се додека на Енди му раскажува за авантурите низ романските степи – од времето к ога бил заглавен на облак додека бил во потрага по богаатство до времето кога бил претворен во лебарка од страна на волшебникотч од неверојатната средба ссо приказноголтачкиот демон до времето кога станал царски шут во кралството Наопаку, каде што сите одат на раце. Комична и топла, првата книга за вујко Лео, со интересните приказни и со колоритните илустрации ќе ве освои и ќе го задржи вашето внимание до самиот крај.

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Авантурите на вујко Лео низ романските степи

Категории: ,
ИСБН: 978-608-208-500-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Авантурите на вујко Лео низ романските степи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in