Азбучен индекс

Издавач: Даниел Монев | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Азбучен индекс | Бр. на страни: 400 | Димензии: 11.5x15,5 | Корица: мека

(Прирачник за брзо распоредување на стоката во Царинската тарифа) Овој прирачник претставува дополнително средство за брзо распоредување на стоката во Царинската тарифа и во него се наведени преку 11.600 различни производи. Се состои од назив на предмети, производи и стока подредени по азбучен ред (колона 1), заедно со соодветната тарифна ознака (колона 2). За кого е наменет прирачникот: Царински застапници - шпедитери, транспортери, извозни-увозни компании, производители, трговски консултанти, адвокати, универзитети поврзани со меѓународна трговија и слично.

Цена: 2850 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ЈАСС

Report an abuse for product Азбучен индекс

Категорија:
ИСБН: 978-608-65551-0-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Азбучен индекс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in