Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Christmas eve at Friday Harbor | Бр. на страни: 157 | Димензии: 21 | Корица: мека

НА ЕДНО МАЛО ДЕВОЈЧЕНЦЕ МУ Е ПОТРЕБНО СЕМЕЈСТВО

Една лоша дождлива вечер, шестгодишната Холи го изгубила единствениот родител кој го знаела, нејзината сакана мајка. И од таа вечер, Холи никогаш повеќе нема прозборено ни збор.

НА ЕДЕН ЧОВЕК МУ Е ПОТРЕБНА СОПРУГА

Нешто што дефинитивно не му е потребно во животот на Марк е шестгодишно дете. Но набрзо сфаќа дека е подготвен да направи сѐ што може за повторно да го разубави нејзиниот живот. Сестра му му дава совет: Таа нема никој друг, освен тебе. Почни со тоа што ќе ја сакаш. Останатото ќе си дојде само по себе.

ПОНЕКОГАШ Е ПОТРЕБНА МАЛКУ МАГИЈА…

Меги не се осмелува повторно да верува во љубов по загубата на сопругот. Но таа верува во магијата на имагинацијата. Кога ја запознава Холи, препознава девојченце кое очајно има потреба од малку магија.

…ЗА ДА СЕ ОСТВАРАТ СОНИШТАТА

Три осамени личности. Три животи на крстопат. Тројца кои ќе откријат дека Божиќ е она време од годината кога сѐ е можно.

Цена: 390 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-190-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in