Бајка за едно тажно глувче

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Бајка за едно тажно глувче | Бр. на страни: 15 | Димензии: 27х18 | Корица: /

„БАЈКА ЗА ЕДНО ТАЖНО ГЛУВЧЕ“ е нова илустрирана книга за деца, бајка во стихови. Сонот на тажното глувче е претставен на почетокот со голем страв на глувчето од лошата мачка. Но за среќа, мачките и глувците се согласуваат да бидат сложни и да завладее вистински соживот. Прекрасна бајка која говори за стереотипите, за вообичаените секојдневни спротивставености, за вечната борба за опстанок, но како во случајов и за соживот. Полна со пораки и поуки за најмалите, оваа сликовница е топла и хумана бајка.

Цена: 160 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Бајка за едно тажно глувче

Категории: ,
ИСБН: 978-6084-95106-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бајка за едно тажно глувче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in