Басни од Езоп

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2000
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 95 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Басните се четиво на кое се навраќаат сите читатели. Тие се куси и ефектни, пишувани на разбирлив јазик. Тие се дел од лектирата која што никогаш не застарува. Овој збир на басни од Езоп, Бошко Смаќоски, Ристо Давчевски, Жан Лафонтен е задолжителна книга која што секој треба да ја причита.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Басни од Езоп

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100130

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Басни од Езоп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in