Басни – Езоп

Автор: Езоп
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Басни / Езоп | Бр. на страни: 36 | Димензии: 21 см | Корица: /

Книгата Басни представува мал избор од басни кои од престари времиња се создавале и како четива и како поуки за луѓето. Басните се мали епски творби, кои можат да бидат напишани и во проза и во стихови и нивни јунаци се животните, најчесто тие, а поретко растенијата и предметите.Избор на овие мошне убави и интересни четива ги содржи најпознатите светски баснописци, како што се: Езоп, Жан де Ла Фонтен, Иван Андреевич Крилов и Доситеј Обрадовиќ…

Цена: 150 ден

43 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Басни – Езоп

Категории: ,
ИСБН: 978-608-204-279-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Басни – Езоп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in