Басни – II година

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Басни | Бр. на страни: 116 | Димензии: 17x24 | Корица: мека

Лафонтен е еден од најголемите писатели на францускиот класицизам. Тој има напишано 240 басни. Се раскажува со лесен, ненаметлив и едноставен стил, речениците се кратки, јасни и содржат зборови кои се разбирливи за сите, од кои што може да се извадат многу мудри пораки. Книгата е лектира за втора година средно образование.
Рангирано 5 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 100 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Басни – II година

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100225

1 оценка за Басни – II година

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    прекрасна книга,по 5ти пат ја читам

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in