Бегалка

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Бегалка | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: мека

„Бегалка” е драма во пет чина од македонскиот писател Васил Иљоски.

Дејството се случува во првата деценија на дваесеттиот век во Куманово, и ги претставува патријахалните и конзервативни односи во семејството во тој период.

Изданието е задолжителна лектира за осмо одделение.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Бегалка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4727-01-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бегалка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in