Бегалка: Исчезнатата Албертина

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: La fugitive: Albertine disparue | Бр. на страни: 303 | Димензии: 140 х 205 | Корица: мека

Марсел станува опседнат со животот на Албертина, бесрамно ја шпионира, а на крајот, во обид да ја тестира нејзината љубов, ѝ предложува да се разделат. Таа го шокира со тоа што се согласува да замине, а подоцна умира во несреќа при јавање. Неговата опседнатост со неа продолжува и тој се обидува да го реконструира нејзиното присуство во својот живот преку сеќавањето.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Бегалка: Исчезнатата Албертина

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-009-2

Questions and Answers

You are not logged in