Бескрајна приказна

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Die unendliche Geschichte | Бр. на страни: 328 | Димензии: 20 | Корица: /

астијан Балтазар Букс е срамежлив, чуден и воопшто не е некој херој. Неговото единствено бегство е читањето книги. Кога Бастијан ќе наиде на книгата наречена „Бескрајна приказна“, тој ќе биде вовлечен во магичниот свет на Фантазија – толку многу што ќе открие дека станал еден од ликовите во приказната! А кога ќе сфати дека овој мистериозен, волшебен свет е во страшна опасност, тој открива и дека е избран да го спаси.

Цена: 350 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Бескрајна приказна

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-160-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бескрајна приказна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in