Бескрајни можности

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Infinite possibilities | Бр. на страни: 357 | Димензии: 21 см | Корица: /

Луѓето остануваат во нашите животи или заминуваат од нив врз основа на нашите мисли, уверувања и очекувања, без оглед колку неверојатно или одеднаш влегуваат во нашиот живот. Луѓето кои сега се во вашиот животне се тука случајно, ниту сте вие случајно во нивните. Сите одговори што ги барате се внатре во вас. Вашата мисија во животот, вашата цел е едноставно да бидете свои, а единствениот начин да бидете свои е да почнете да се слушате себеси, вашите желби, соништа, чувства. Всушност, што друго имате да слушате? Што друго постои освен вашите чувства?

Следете ги своите соништа, тие се ваши со причина, а еден од нив, и никако безначаен, е да ги остварите. Одговорот на секое ваше прашање е во вас. Животот не е конципиран да биде мистерија, тој е отворена книга. Ние само морамеда најдеме време да ја прочитаме. Што и да е тоа што сакате да го дознаете, почнете со тоа што ќе си велите дека веќе го знаете.

Цена: 450 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Бескрајни можности

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0823-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бескрајни можности”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in