Библија за продажба

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Sales bible | Бр. на страни: 350 | Димензии: 145 х 205 | Корица: /

ЕДНА ОД ДЕСЕТТЕ КНИГИ ШТО СЕКОЈ ПРОДАВАЧ МОРА ДА ЈА ИМА Библија за продажба, сега веќе ремек-дело во областа на бизнисот, нуди проверени методи и техники кои водат до зголемување на продажбата и на бројот на постојани и задоволни клиенти. Конципирана како мотивациски прирачник, Библија за продажба нуди многу практични техники и корисни совети за тоа како да се почне, да се одвива и да се заврши продажбата. Напишана во ведар стил со кратки сугестии во вид на формули што лесно се помнат, оваа книга лесно ги освојува оние што започнуваат да работат на ова поле, како и оние што сакаат да направат чекор напред во својата кариера како продажно лице.Овој ултрапродаван прирачник за развoj на продажните вештини им помогна на милиони луѓе да победуваат во играта на продавањето. Џефри Гитомер е врвен експерт за продажба, а неговото име претставува синоним за продавач. Автор е на многу книги од областа на продажба и услуга кон потрошувачите, кои се искачија на првото место на топ-листите и се продадени во милионски тиражи. Годишно одржува над 150 презентации, јавни и корпоративни семинари, а негови клиенти се Coca-Cola, IT&T, BMW, Hilton, Carlsberg Beer, IBM, The New York Post. Секоја недела пишува колумна „Трикови за продажба“, која се објавува во 90 бизнис-магазини и која ја читаат над 4 милиони луѓе.„Одвреме-навреме се појавува една книга којашто ја дефинира категоријата“.

Цена: 690 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Библија за продажба

Категорија:
ИСБН: 9786084569022

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Библија за продажба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in