Бидете креативни

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Бидете креативни | Бр. на страни: 216 | Димензии: 125 х 195 | Корица: /

Бидете креативни е книга што нè поттикнува да размислуваме за незамисливото. Ју Кам Кеонг нè потсетува на основната вистина – дека секој напредок произлегува од разиграната и пронаоѓачка состојба на умот – суштинската природа на детето. Сите ние имаме потреба за нови и различни решенија во нашите животи. Токму тоа го наоѓаме во оваа живописна книга. Кеонг нè учи со радост и оптимизам да го претвориме нашето секојдневие во вистинска креација. Книгата на духовит и забавен начин ни ги отвора портите на креативноста. Живописната и едноставна приказна е вистинско задоволство за луѓе од сите возрасти кои имаат желба и волја да научат нешто за својата креативност.„Книгата е фантастична! ЈКК ни укажува дека во сопствениот ум имаме непроценливо богатство. А нам ни останува да му дадеме слобода. Извонредно!“ Global Enerpreneur „Книга за секого, од бездомник до врвен бизнисмен!“ The Sun

Цена: 664 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Бидете креативни

Категорија:
ИСБН: 9786084577201

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бидете креативни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in