БИЛ ГЕЈТС ПРЕТПРИЕМАЧ И ФИЛАНТРОП

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 112 | Димензии: 210x145 | Корица: мека

Бил Гејтс е познат како коосновач на Microsoft и како човекот што ја моделира компјутерската ера. Но, USA TODAY, националното списание број 1, предвидува:      „ Неговото најтрајно влијание може да биде во областа на филантропијата, бидејќи своето богатство од 56 милијарди долари го подарува за добротворни цели“. Луѓето што го знаеја Бил Гејтс како дете неможеа да си претпостават дека тој ќе стане толку богат во својот натамошен живот. Тој го откри својот интерес за компјутери на рана возраст и ги напушти  универзитетските студии за да ја формира една од најуспешните компании во светот и да помогне во почнувањето на една нова технолошка ера.Но, бизнисот и технологијата не го дефинираат целосно лидерот на „Мајкрософт“.
Во 2000 година Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда ја основаа фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“. Оваа фондација била посветена на борбата против сиромаштијата, гладот и болестите во светот. Фондацијата планира да подари милијарди долари за изнајдување решенија и за поддршка на луѓето во неволја. Со една од најуспешните компании во светот и една огромна добротворна мрежа зад него, Бил Гејтс е подготвен да направи неверојатно влијание врз светот.
Рангирано 5 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product БИЛ ГЕЈТС ПРЕТПРИЕМАЧ И ФИЛАНТРОП

Категорија:
ИСБН: 9786084654018

1 оценка за БИЛ ГЕЈТС ПРЕТПРИЕМАЧ И ФИЛАНТРОП

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Odlicna kniga, ja preporacuvam na sekoj ambiciozen biznismen! 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in