Бизнис стилот на Ричард Бренсон

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Richard Branson way | Бр. на страни: 176 | Димензии: 140 х 205 | Корица: /

Во модерниот свет на бизнисот Ричард Бренсон стои сам.Во време во кое доминираат стратези, тој е опортунист со жесток талент за откривање големи бизниси каде што другите се плашат да настапат. Никогаш порано ниту еден бренд не бил толку успешно развиен преку толку широк дијапазон на стоки и услуги. Бренсон е апсолутен градител на брендови.Како го постигна тоа? Што е она во што верува Ричард Бренсон и што направија тој и неговата компанија Вирџин за да бидат за класа подобри од другите?Бизнис-стилот на Ричард Бренсон не ги открива само тајните на извонредниот успех на Бренсон, туку од нив ги извлекува и универзалните лекции и стратегии што можат да се применат во кој и да е бизнис или професија, од одбирање на високи цели до движење побрзо и од куршум, од правење забава од работата до задржување на контакт со обичните луѓе.Во вашите раце ги имате тајните на еден феноменален успех.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Бизнис стилот на Ричард Бренсон

Категорија:
ИСБН: 9786084569046

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бизнис стилот на Ричард Бренсон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in