Богат татко, сиромашен татко

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Rich dad, poor dad | Бр. на страни: 237 | Димензии: / | Корица: мека

Книга што го растресе финансискиот свет!

Што е разликата во погледите и ставовите на богатите во споредба со обичните луѓе?
Во што се разликуваат нивните постапки што даваат драстично поинакви резултати?
Роберт Киосаки, инвеститор-милионер, автор и предавач, ја имал единствената шанса да ги открие одговорите на овие прашања уште во своето детство, и тоа од две сосема различни перспективи - богатиот и сиромашниот татко. Едниот, таткото на Роберт, редовен професор со размислувања на обичен работник што работи за плата. И другиот, таткото на неговиот другар, успешен бизнисмен, кој станал негов ментори му ги отворил очите за огромните грешки што ги правел неговиот сиромашен татко во врска со парите.

Богат татко, сиромашен татко е лична финансиска перспектива за целосно преиспитување на тоа како функционираат парите. Нè учи како да работиме на сопствената финансиска интелегенција, како да го забрзаме финансискиот прогрес и како ризикот да ни стане сојузник.Богат татко, сиромашен татко е почетна точка за секој што сака да има контрола над својата финансиска иднина.
УСА Тудеј
Рангирано 5.00 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Богат татко, сиромашен татко

Категорија:
ИСБН: 978-608-4577-80-5

3 оценки за Богат татко, сиромашен татко

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  najdobro od ovoj zanr

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Ми го смени животот

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Воодушевен сум

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in