Боговите беа астронаути!

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 200 | Димензии: 145X200 | Корица: /

Книга за интересното истражување на мистеријата за боговите опишани во древните приказни, за големите светски религии, за нивните митови и структури на верување. Извонредниот заклучок што го приложува Деникен е тоа што боговите не биле никакви метафизички суштества кои биле родени во човековата претерана имагинација, туку биле Земјани, оставајќи траги за подоцнежните технички достигувања. Неговите книги се преведени на 32 јазика, а за 2 од нив се направени документарни филмови. Добитник на многубројни награди и признанија.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Боговите беа астронаути!

Категорија:
ИСБН: 9786082010229

1 оценка за Боговите беа астронаути!

  1. Rated 5 out of 5

    Vlatko Stojanov (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in