Божиќна песна во проза или приказна со духови за Божиќ

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: A Christmas carol in prose : being a ghost story of Christmas | Бр. на страни: 126 | Димензии: 21 см | Корица: /

Се потрудив во ова книга да го разбудам духот на една идеја, духот кој би можел да ги расположи читателите, расположени кон нив самите, едни кон други, спрема божиќниот час, а и спрема мене. И тој дух нека им ја опседнува куќата, и никој да несака да ја остави книгата. Ч. Дикенс.

Цена: 170 ден

45 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Божиќна песна во проза или приказна со духови за Божиќ

Категории: ,
ИСБН: 978-608-204-286-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Божиќна песна во проза или приказна со духови за Божиќ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in