БРИТАНИКА енциклопедиски речник 2

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: БРИТАНИКА енциклопедиски речник 2 | Бр. на страни: 2310 | Димензии: 175x242 | Корица: /

Енциклопедискиот речник БРИТАНИКА е издание во два тома, кое содржИ повеќе од 14.500 заглавни зборови и повеќе од 1000 илустрации. Ова сеопфатно издание дава заглавни зборови што се преведени од оригиналната Џепна Енциклопедија Британика на англиски јазик, како и нови локални заглавни зборови, посебно подготвени за ова издание на македонски јазик. Исполнет со податоци од широк спектар на области, Британика Енциклопедиски Речник е совршен за употреба во вашиот дом, на училиште или на работа.Се продаваат само во комплет и цената сто е наведена погоре се однесува на целиот комплет.

Цена: 2625 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product БРИТАНИКА енциклопедиски речник 2

Категорија:
ИСБН: 978KK00537

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “БРИТАНИКА енциклопедиски речник 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in