Човек што плаче од смеење

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: L'ǂhomme qui pleure de rire | Бр. на страни: 248 | Димензии: 21 | Корица: /

Октав Паранго во 90-тите работи како копирајтер, во 2000 е моден агент, а во 2010 година открива нова професија... Човек што плаче од смеење е заокружување на трилогијата на Октав Паранго за современите отуѓувања. Суров и смешен, циничен и искрен, со духовити забелешки за човековиот живот и актуелниот миг, овој роман изобилува со емоции и очајни исповеди. Користејќи го своето алтер его, Фредерик Бегбеде пишува памфлет против недостатоците на западното општество, особено во медиумите. За жал, сѐ е точно во оваа смешна и очајна сатира!

Цена: 400 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Човек што плаче од смеење

Категории: ,
ИСБН: 978-608-230-712-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Човек што плаче од смеење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in