Чудесниот волшебник од Оз

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The wonderful wizard of Oz | Бр. на страни: 144 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Оваа книга раскажува за Дороти Гејл и нејзиниот пат до Оз, каде што треба да го најде познатиот волшебник, за тој да ѝ помогне да си го најде патот за дома. Оваа книга е напишана за да ги задоволи денешните деца . Таа се обидува да биде модернизирана бајка, во која се задржани вџашеноста и радоста , а се испуштени болките и кошмарот. Изданието е изборна лектира за четврто одделение.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Чудесниот волшебник од Оз

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-370-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чудесниот волшебник од Оз”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in