Churches & monasteries : guide book

Автор: Goce Drtkovski
Издавач: Љубовта е петтиот елемент | Јазик: English | Година: 2021
Оригинален наслов: Churches & monasteries : guide book | Бр. на страни: 160 | Димензии: 130х215 мм | Корица: /

Изданието Guide Book - Churches & Monasteries на англиски јазик (со верзија во тврда корица) во себе ги има впиено целата култура, традиција и историја на православието во Македонија, со богат материјал за нашите преубави цркви и манастири, кои во себе содржат вредности од светско културно значење. Во книгата има опфатено околу 130 цркви, 45 манастири, извонреден графички материјал на мапи и 3Д-претстави на градови и на манастирски комплекси. Книгата содржи 500 фотографии, кои емотивно до крај ќе ве разгалат. Ако сакате да ја претставите Македонија и да подарите дел од убавините и духовноста на земјата каде било во светот, оваа одлично спакувана книга е вашиот одличен избор. Оваа книга има 4 различни насловни корици, а ваше е да одберете која најмногу ви се допаѓа.

Цена: 900 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Report an abuse for product Churches & monasteries : guide book

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4808-13-8

Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Churches & monasteries : guide book”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in