Da li su finansije zaista takav Bauk?!

Издавач: БигУ Академија | Јазик: Srpski | Година: 2019
Оригинален наслов: Da li su finansije zaista takav Bauk?! | Бр. на страни: 174 | Димензии: 154х235 | Корица: /

Револуционерен прирачник изработен од Хелена и Смиљан на основа на двасетгодишното драгоцено искуство и здобиените знаења од областа на претприемништвото и водењето на фамилијарните финансии. Неговата намена е да ги научи индивидуите и семејствата како добро и ефективно да располагаат со парите и како да постигнат финансиска независност. Прирачник кој ќе ви помогне да превземете контрола над вашите финансии и да ги поставите основите кон светла финансиска иднина на вашето семејтво. Овој револуционерен прирачник изработен од Хелена и Смиљан на основа на дваесетгодишното драгоцено искуство и здобиените знаења од областа на претприемништвото и водењето на фамилијарните финансии. Неговата намена да ги научи индивидуите и семејствата како добро и ефективно да располагаат со парите и како да постигнат финансиска независност. Во него се запишани сите потребни алатки за изработка на оптимален финансиски план. Ќе научите како да штедите, да инвестирате, да се заштитите себе сѝ и своето семејство, и да сѝ овозможите повеќе. Парите нема повеќе да имаат контрола над вашиот живот, затоа што вие ќе ја превземете целосната контрола! Време е да престанете да се препирате за парите! Доволно е стрес и финансиски грижи! Дозволете си го овој прирачник кој ќе ви помогне Вам, покрај останатото, целосно да се ослободите од ограничувачките уверенија за парите, и со нив да изградите здрав однос. Книгата навистина ќе „ви ги отвори очите“ и ќе ви помогне позитивно да мислите за парите, кои се еден од темелите за успешен живот. Напишана е на разбирлив, едноставен и пријатен начин, и е сигурен сопатник кон поубав и посреќен живот. Вие сте господари на својот живот и, со правилни постапки, може да биде токму така како што отсекогаш сте посакувале. Почитувајте ги советите во книгата и голема е веројатноста дека таа цел ќе ја достигнете за многу кратко време. Што ќе постигнете со оваа книга? - Средени семејни и лични финансии. - Добар финансиски план. - Ќе добиете знаење како да штедите, да се осигурате и да инвестирате. - Ќе дознаете како да си дозволите повеќе, и да ги отстраните непотребните трошоци. - Ќе започнете да мислите како милионер. - Ќе дознаете како, со платата која ја имате сега, можете да живеете живот во изобилство. - Ќе престанете да се препирате заради парите. - Ќе изградите одличен однос со парите. - На своите деца ќе им овозможите здрав однос со парите, и ќе им подарите драгоцено знаење кое ќе ги води кон светла финансиска иднина. Книгата со сигурност ќе ви го промени животот, затоа не одложувајте. Дојде време, конечно да заживеете чудесен живот, без расправии, стрес и тага заради парите.

Цена: 1100 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БИГУ Академија

Report an abuse for product Da li su finansije zaista takav Bauk?!

Категории: , , , , ,
ИСБН: 978-608-4896-00-5

Questions and Answers

You are not logged in