Да се означиме

Оригинален наслов: Да се означиме | Бр. на страни: 54 | Димензии: 14x20 | Корица: мека

Да сте свесни колку многу живееме виртуелно, а колку малку реално? „Да се означиме“ e современа драма во која преку интересни, хумористични и саркастични секојдневни ситуации е прикажано секојдневието на 21- от век, зависноста од социјалните мрежи и отуѓеноста меѓу луѓето.

Семејството Христовски е означено во новото, модерно време, зависни од социјалните мрежи. Со една рака го држат телефонот со другата виљушката. Со едното уше слушаат од телевизорот, со другото зборуваат на телефон. Изгубени во виртуелниот свет на високото ниво на технологијата, на социјалните мрежи прикажувајќи поразличен свет од реалниот. Како и многумина, тие постојано се фотографираат за да објават на Фејсбук, Инстаграм.

„Да се означиме" го означува нашето секојдневие.

Цена: 220 ден

34 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Да се означиме

Категории: ,
ИСБН: 978-608-246-353-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Да се означиме”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in