Дали финансиите се навистина (такво) страшило?!

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: So finance res tak bav-bav?! | Бр. на страни: 181 | Димензии: 23 | Корица: /

ВАЖНО Е ДА ЗНАЕМЕ ПРАВИЛНО ДА УПРАВУВАМЕ СО ПАРИТЕ, А ИРОНИЧНО Е ШТО ЗА ТОА НЕ НÈ УЧАТ НИ ОД ДОМА НИ НА УЧИЛИШТЕ. Парите не се сѐ и не е сѐ во парите, но без нив не можеме да функционираме. Не можеме да го подобриме својот живот и животот на своето семејство, не можеме да им помогнеме на другите. Додека немаштијата го понижува човекот, го парализира и му го одзема достоинството, парите се средство со кое можеме да направиме многу работи за себе, за своите блиски, за нашата планета. Тие се една од најважните работи во животот, иако за многумина сѐ уште будат непријатни чувства, страв, отпор. Што нѐ спречува да заработуваме пари? И зошто некогаш ги трошиме толку неразумно? Ако сте веќе уморни од вртењето во маѓепсаниот круг на вечен недостиг, ако сакате да си создадете златна резерва наместо одвај да врзувате крај со крај, ја имате вистинската книга в раце. Време е да се погрижите парите да работат за вас. Станете господари на својата судбина и на своите финансии!

Цена: 600 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Дали финансиите се навистина (такво) страшило?!

Категории: ,
ИСБН: 978608489218

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дали финансиите се навистина (такво) страшило?!”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in